Подологія. Що це таке? І кому воно потрібно?
Поговоримо про новий напрямок медицини – подологію
та поширену проблему – врослий ніготь на нозі.

Подологія (грец. Podo - «стопа») - це наука про догляд за здоровою і проблемною стопою, що приділяє особливу увагу профілактиці захворювань і патологічних змін стопи, лікування і корекції проблем врослого нігтя, зокрема, зняття фізичного болю.

Лікар-подолог займається діагностикою, лікуванням, профілактикою і медичним доглядом за стопами. Наш співрозмовник – лікар-подолог Галімова Олена.

Які основні захворювання, з якими звертаються до вас як до лікаря-подолога?

Як правило, в першу чергу це врослі нігті, натоптиці, різного походження мозолі, грибкові ураження нігтів, так звані оніхомікози, плоскостопість (не залежно від віку), врослі ніті. Крім цього, безумовно, є й інші проблеми, які потребують втручання фахівця-подолога. Це і різного роду деформації стопи: придбані і вроджені, в тому числі й п'яткові шпори, вальгусна деформація, в народі називають цю проблему «кісточкою». Це дуже поширене захворювання, яке потребує серйозного ставлення до себе і вимагає якнайшвидшого лікування, щоб не доводити до хірургічного втручання. Окремим напрямком подології є також лікування та догляд за діабетичною стопою.

Коли варто звернутися до подолога.

 

Як проявляється врослий ніготь?
У кого є ця проблема, то він, безумовно, знає.

Що таке врослий ніготь?

Врослий ніготь - це захворювання, при якому край нігтя вростає в довколишню шкіру, а потім і глибше в тканини. Першими ознаками захворювання врослого нігтя на пальці ноги буде поява хворобливих відчуттів при ходьбі. При візуальному огляді у хворого спостерігається поява класичних ознак запалення, ніготь вріс в палець, гноїться, з'являється біль та неприємний запах. Локально можна побачити почервоніння, а при більш запущених випадках синюшність навколишніх тканин. При натисканні на нігтьове ложе відчувається посилення больової чутливості. Надалі при розвитку захворювання спостерігається набряк тканин, а хворобливі відчуття посилюються

Які причини виникнення?

Основним чинником, що провокує врослий ніготь великого пальця ноги, вважається:

·         спадкова схильність

·         неправильне обрізання нігтьової пластинки може призвести до неправильного її росту та спровокувати недугу. Нігті слід обстригати прямо, без глибокого вирізання з боків

·         тісне взуття, особливо згубно впливає взуття з гострим носком

·         провокуючими факторами можуть бути грибкові ураження і травми нігтьової пластини, і так само наявність плоскостопості.

Як лікувати врослий ніготь?

При появі цієї недуги головне звернутися до досвідченого фахівця в цій галузі.

Порада всім пацієнтам, у кого врослий ніготь на нозі, - лікування краще проводити в спеціалізованій клініці, що займається проблемами лікування врослого нігтя. При кожній ступені тяжкості врослого нігтя лікар підбере відповідне лікування.

На початковому етапі,звичайно, не слід вдаватися до радикальних методів. Для початку просто змініть взуття на більш зручне, з широким носом. Припиніть вкорочувати нігтьову пластинку. Регулярно робіть ванночки для ніг з содою або ромашкою, після чого обробляйте уражену поверхню протизапальними мазями.

Але якщо проблема вже розвилася, часто буває, що без хірургічного втручання не обійтися. При серйозних пошкодженнях врослий ніготь на пальці ноги видаляють повністю Тому, чим раніше ви почнете лікування, тим більш щадними методами воно пройде.

Існує ще лазерне лікування. Це найперспективніша та найрезультативніша на сьогодні методика швидко та якісно вилікувати врослий ніготь на пальці ноги. Суть методу проста, лазером відбувається видалення частини нігтьової пластинки, де у пацієнта був врослий ніготь великого пальця ноги і усунення локального росткового шару. Особливо ефективна дана методика при врослому нігті в результаті грибкової інфекції. Лазер дозволяє позбавити одночасно від двох недуг безболісно і швидко.

В арсеналі лікарів-подологів ще використовуються консервативні методи, так звані, коригувальні системи – ортоніксія. До них відносяться різні спеціалізовані пристосування, що дозволяють змінити напрямок росту нігтя, а значить, усунути деформацію і позбавити від врослого нігтя.

В Центрі естетичної медицини «Грація» проводять як лазерне лікування, так і корегуючи. Всі пристосування призначаються індивідуально лікарем, при цьому вони досить ефективні в початкових стадіях захворювання і не заважають при носінні взуття.

Якщо з’явилися перші підозри на проблему, не зволікайте, звертайтеся. Ми допоможемо попередити розвиток захворювання, а при необхідності проведемо якісне лікування. Бережіть себе!