Рекомендує подолог.

Гарні нігті – здорові нігті
Р
еволюційний підхід в лікуванні нігтів

Грибкові захворювання, з якими ми стикаємося в повсякденні, лікарі називають мікозами. Мікоз – це інфекційне захворювання. Він може вражати слизові оболонки, шкіру, волосся і нігті. Сьогодні ми поговоримо про грибкові захворювання саме нігтів рук і ніг. Виявляється, що в середньому у 20% населення зустрічається ця проблема і за останнє десятиріччя вона зросла вдвічі.

Сьогодні наш співрозмовник Галімова Олена Олегівна, лікар-хірург КМУ "Міська поліклініка 5", спеціаліст-подолог.

 

Хто схильний до захворювання на грибкову інфекцію?

Мікози в основному діагностуються у людей старшого віку. У дітей вони зустрічається дуже рідко. Слід зазначити, що у чоловіків майже в півтора рази частіше зустрічається, ніж у жінок. До групи ризику відносяться деякі професії: це спортсмени, військовослужбовці, робітники на заводах, шахтарі - особливо часто стикаються  з даним захворюванням. Схильність до його розвитку в середньому на 30% перевищує схильність до нього по іншим групам пацієнтів.  Також помічено, що в колективах, які користуються загальними роздягальнями та душовими, безумовно також ризик захворювання збільшується.

 

Де можна «підхопити» грибок?

Оскільки це інфекційне захворюванн, то крім віку, статі та професійної складової, про які вже йшлося, також можна зазначити імунодефіцитні стани, ожиріння, захворювання судин, а також  важкі хронічні захворювання. Ризик «підхопити» оніхомікоз (грибок нігтів) особливо великий у любителів громадських басейнів, саун і лазень. Килимові покриття, доріжки, решітки, лавки і будь-які інші види поверхонь, на які можуть потрапити від хворої людини лусочки шкіри і патогенні гриби на ній - все це стає небезпечним в контексті розгляду факторів, що провокують дане захворювання.

Як самостійно визначити грибок, або які симптоми грибкового захворювання нігтів або шкіри вимагають звернення до фахівця?

 Як правило, при враженні грибком шкіра підлягає лущенню, при якому вона має вигляд кілець, пластинок або нагадує борошно (борозни шкіри в цьому випадку як би присипані борошном, що і визначає подібну аналогію). З'являються бульбашки, в деяких випадках вони можуть навіть нагноюватися, після чого - розкриватися.  Нігті при впливі грибкової інфекції набувають тьмяний вигляд, починають кришитися і розшаровуватися, стають жовтими або брудно-сірими. Крім того, відзначається потовщення нігтьових пластин, їх деформація. В якості інших ознак, можна визначити наступні їх зміни: нерівність країв нігтів, відділення від нігтьового ложа, їх витончення, деформація, при якій нігті можуть нагадувати в зміненій формі вид «дзьоба», поперечна смугастість поверхні. При  появі цих ознак, необхідно одразу ж звернутися до лікаря. Якщо не розпочати лікування вчасно, то грибок поступово почне руйнувати ніготь та інфікувати сусідні нігті.

Як попередити виникнення цього захворювання?

Безумовно, дотримуючись правил особистої гігієни по догляду за шкірою стоп, а саме: запобігання мікротравм, усунення підвищеної пітливості (ванночки з корою дуба, присипка борною кислотою і тальком), а також усунення сухості шкіри, мозолів. При відвідуванні лазні, сауни, душа, басейну слід користуватися закритими гумовими тапочками; після миття насухо витирати ноги, щодня міняти шкарпетки, на пляжі користуватися тапочками, так як гриби тривало зберігаються в піску, не носити чуже взуття; лікувати дистрофічно змінені нігті, так як саме вони найбільш схильні до впровадження збудників інфекції. Тільки ретельне дотримання правил особистої гігієни може запобігти такому неприємному захворюванню, яким є оніхомікоз.

Як лікувати грибок нігтів?

 Лікувати оніхомікоз необхідно тільки у фахівця. Не займайтеся самолікуванням та не тіште себе ілюзіями, що використання розрекламованих мазей швидко і ефективно позбавить вас від проблеми. Оніхомікоз дуже важко виліковується через те, що основний осередок інфекції знаходиться всередині нігтьової пластини, яка погано піддається впливу лікарських препаратів. Більшість пацієнтів витрачають щонайменше рік на те, щоб позбутися захворювання, при цьому приймаючи досить токсичні для організму препарати.

На сьогоднішній день з’явилася нова революційна методика ­– лазерне лікування грибка нігтів. Суть процедури полягає в тому, що лазерний промінь глибоко прогріває ніготь, нігтьове ложе  та росткову зону, знищуючи вогнища поширення грибка. При цьому методі лікування відсутнє пошкодження нігтьової пластини. Процедура проводиться без знеболення, відчуття лазерних імпульсів схожі на відчуття поколювання та тепла.

Де можна пройти лазерне лікування грибка нігтів рук та ніг?

На сьогоднішній день в Центрі естетичної медицини «Грація» використовують різноманітні апаратні методики, в тому числі й лазерне лікування грибка нігтів. Звертайтеся. Чим довше зволікати з лікуванням грибка, тим складніше буде його вилікувати.

Будьте здорові! Слідкуйте за собою та бережіть себе!

Центр естетичної медицини «Грація»

м. Чернівці, вул. 28 Червня, 25,
тел. 099-310-97-16, 57-40-12
www.gracia-aesthetic.com